post

تعمیرات تلویزیون های شهری

تقریبا همه ما با انواع تلویزیون های شهری آشنا هستیم و آن ها را در کنارخیابانها-اتوبان ها و در داخل شهر دیده ایم.استفاده از نمایشگرهای غولپیکری که همان تلویزیون های شهری هستند یکی از راه های بسیار خوب و بی آلودگی برای تبلیغات است.این نوع نمایشگرها میتوانند هر نوع فرمت تصویری را پخش نمایند،البته بستگی به این دارد که در طراحی آن ها تمامی فرمت های تصویری تعریف شده باشد.

اگربخواهیم برای تلویزیون های شهری دسته بندی در نظر بگیریم می توان آن ها را به دو دسته تقسیم کرد. ۱ – indoor    و ۲ – outdoor -نوع شماره ۱ برای استفاده در محیط های بسته و داخل سالن به کار می رود و نوع شماره ۲ برای جاده ها و خیابان ها و جهت استفاده در محیط های بیرونی میباشد.

ساختار تلویزیون های شهریتعمیرات تلویزیون های شهری

ازآن جایی که ساختار صفحه این نوع از نمایشگرها LEDها می باشند شفافیت تصویری آن ها نیز زیاد است زیرا با استفاده از لامپ های کوچک LED(دیود) تصویر خود را تشکیل میدهند و همه می دانیم که دیود خود نیز نوعی لامپ است و قابلیت روشن شدن و ایجاد نور را دارد.نوعی ازلامپ های LED وجود دارند که براساس ولتاژهای مختلف می توانند چندین نوع رنگ از خود ساطع کنند واز این قابلیت دیودهای چندرنگی برای یاخت پنل تلویزیون های شهری استفاده میشود.با کنارهم قرار دادن این نوع از لامپ ها به صورت منظم یک ماژول تشکیل می شود و سپس این ماژول را داخل یک قاب ضدآب قرار می دهند و با کنارهم قرارگرفتن این ماژول ها صفحه تلویزیونی بزرگ ساخته می شود که در واقع همان پنل نمایشگر این نوع از تلویزیون ها است.

ما دراین مطلب ساختار یک تلویزیون شهری را بسیار مختصر ومفید توضیح دادیم،بدانید که توضیح کامل و ساختار آن ها خیلی بیشتر بوده و خود دنیایی دارد،در این جا هدف ما آشنایی شما با ساختارکلی بوده و نه آموزش و شناخت کامل جزئیات آن.

و اما خرابی های تلویزیون های شهری

  • – همان طور که قبلا گفته شد پنل این نوع ازنمایشگرها از لامپ های کوچک LED تشکیل شده و در صورت سوختن آن ها صفحه تاریک و بدون تصویر خواهد بود.برای برطرف سازی چنین ایرادی می بایست لامپ های LED را که همان پیکسل های این نوع از نمایشگرها محصوب می شود را تعویض کرده و مجددا آن را برنامه ریزی کرد.پس در صورت مواجه شدن با یکی از این نوع نمایشگرها که دیده شود که بخشی از صفحه آن تاریک شده دلیلش سوختگی پیکسل های LED میباشد.
  • عدم پخش تصویر – خرابی و بهم ریختگی رنگها – روشن نشدن و خیلی از ایرادات دیگر از جمله مشکلاتی است که برای این چنین نمایشگرهای به وجود می آید.
  • مرکزتعمیرات مانیتور (tamirmonitor.ir) یکی از قوی ترین مراکر در امر تعمیرات انواع نمایشگرها بوده و کارتعمیرات نمایشگرهای صنعتی – شهری و پنل های LED را به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام می دهد.
  • این مرکز آماده خدمات رسانی به ارگان های نختلف در جهت تعمیرات انواع نمایشگرها می باشد.شما می توانید جهت تماس با این مرکز تعمیرات با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
  • تلفن تماس :

    ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس : تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-ساختمان۹۸-واحد۳
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱